[Цікаві факти ]

Цікаво про тварин
Гарна пам'ять слонів
У слонів найбільший мозок серед ссавців – майже 5 кг. Чи використовують вони його на повну? Заміряти інтелект складно навіть у людей, що вже говорити про тварин. Але от відношення маси тіла до маси мозку цілком може співвідноситися з еволюційним розвитком. У середньому в слонів це відношення дорівнює 1,88 (у людей – 7,33-7,69, у шимпанзе – 2,45, у свиней – 0,27). За спостереженнями вчених розвиток іде в ногу з пам'яттю, що може пояснити гарну пам'ять слонів.


Кроти не сліпі
Усі ми звикли думати, що кроти сліпі – проводячи життя під землею, вони практично не бачать світла. Вважалося навіть, що вони використовують очі переважно для визначення потоків повітря. Але дослідження останніх років показали, що у кротів досить гострий, хоч і обмежений зір. І їм найчастіше не подобається те, що вони бачать, тому що проникнення світла звичайно означає, що в нору пробрався хижак.


Папуги не лише наслідують звукам.
Говорять, що папуга,який «говорить», просто відтворює почутий набір звуків. Але, тридцятирічне вивчення такої здатності наших пернатих друзів показує зворотне. Виявляється, папуги можуть вирішувати прості лінгвістичні завдання на рівні 4-6 річних дітей, і навіть комбінувати завчені слова в нові одиниці.


Крокодили ковтають камені, щоби плавати
Шлунки крокодилів повні каміння. Перш за все це зумовлено дієтою хижаків. Серед їхньої повсякденної їжі черепахи, риби, птахи, жирафи, буйволи, леви й навіть (у випадку захисту території) інші крокодили. Камені допомагають перемелювати тверду їжу. Але крім цієї функції, судячи з усього, каміння використовується і як баласт при зануренні під воду.
Категорія: Різне | Додав: O_olya (29.09.2011)
Переглядів: 1374 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]