[Цікаві факти ]

В Німеччині успішно завершилися випробування підводної системи акумулювання енергії


Збереження отриманої енергії для подальшого використання - вкрай перспективна галузь розвитку електроенергетики. Одним з найпростіших способів є запасання енергії за допомогою закачування в резервуар, розташований вище турбіни електрогенератора, звичайної води. Рідина закачується під час піків низького енергоспоживання і викачується при зростанні потреб в електриці. Але недавно експерти з Інституту вітряної енергетики та енергетичних систем Фраунгофера модифікували цю технологію і успішно завершили серію випробувань.
У розробці німецьких вчених резервуари, які являють собою сфери діаметром 30 метрів, знаходяться не на поверхні води, а опускаються на дно водойми разом з турбіною електрогенератора. Надлишки енергії в системі використовуються на відкачування води з сфери, а ось в моменти заповнення сфери відбувається накопичення енергії, одержуваної від обертання турбіни електрогенератора. Така сфера при зануренні на глибину 700 метрів з турбіною потужністю 5 МВт може акумулювати до енергію до 20 МВт / год. Процес повного заповнення резервуара займає близько 4 годин.

https://hi-news.ru/wp-content/uploads/2017/03/pro-650x441.jpg

Схематичне зображення принципу акумулювання енергії

https://hi-news.ru/wp-content/uploads/2017/03/test-650x433.jpg

Тестовий зразок сфери

Нова технологія зможе відмінно доповнити вже існуючі вітряні ферми, розташовані у відкритому морі. В ході серії випробувань вчені виготовили мініатюрну копію ємності діаметром 3 метри з турбіною на борту і помістили його на глибину 100 метрів в води Констанцського озера, яке має й іншу назву - Боденське озеро. В ході експерименту технологія довела свою спроможність, і отримані дані будуть використані в подальшому при розробці повномасштабного проекту підводного електростанції. Хоч розробка і знаходиться лише на самому ранньому етапі, вона вже привернула увагу інвесторів з енергетичного сектора, а Міністерство економіки і технологій Німеччини навіть фінансово підтримало старт пошуків.
Категорія: Наука і техніка | Додав: sanya-97 (20.03.2017)
Переглядів: 891 | Теги: експеримент технології, збереження енергії, енергетичний сектор, електроенергетика, накопичення енергії | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]