[Цікаві факти ]

Наскільки безпечні безконтактні банківські картки





Поява банківських карт з технологією безконтактної оплати - це серйозний крок вперед. Але, на кожне нововведення з'являється людина, яка спробує зробити на ньому гроші. Як правило, це або бізнесмени, або шахраї.

Через останні прогрес може сприйматися досить негативно - люди просто бояться за свої гроші. Тому важливо дізнатися, як працюють безконтактні банківські картки і є ризик того, що з них будуть вкрадені гроші?

Безконтактні банківські карти - це, по суті, вже знайомі і звичні для нас шматочки пластику, з тією лише різницею, що у них є антена для передачі інформації по радіоканалу. Інакше вона називається RFID-міткою, яка використовує радіоканал, щоб передавати повідомлення про платежі.

Для того, щоб скористатися такою картою, наприклад, в магазині, знадобиться спеціальний термінал у приймаючої оплату боку. Найбільш поширеними їх видами є VISA PayWave і MasterCard PayPass. Відрізнити такі карти можна з відповідним символом у вигляді хвилі в кутку і назвою безконтактні поруч з логотипом платіжної системи.

Для оплати покупки всього лише треба підняти таку карту до платіжного терміналу, оснащеного спеціальним радіоприймачем. І все - платіж здійснено. Ніяких вводів паролів і залишення «автографів».

В цей же час зловмисники можуть віддалено викрасти гроші з банківських карт, оснащених RFID чіпами, використовуючи саморобні безконтактні рідери, здатних сканувати такі банківські карти. По суті, хакери створили саморобні аналоги легальних безконтактних PoS-терміналів.

5-20 сантиметрів відстань, здавалося б, невелика, навряд чи хакер зможе підібратися так близько. Але в натовпі або в громадському транспорті провернути подібний трюк цілком можливо. Людина може навіть не помітити «злодійства». Отримані дані шахраї завдають на карти-клони - для подальших операцій.

Незважаючи на захист технологій PayPass і PayWave, з таких карт можна витягти номер картки і дату закінчення терміну її обслуговування - цього деколи буває досить для проведення транзакцій і виготовлення клону з магнітною смугою. Крім того, хакерам доступна історія операцій по карті, в тому числі точні суми і дати списань. Виходячи з цих даних, можна досить точно спрогнозувати залишок на рахунку.

Однак, вразливість безконтактних карт можна знизити з допомогою «шапочки з фольги», точніше, гаманця. Все ж недарма на ринку в останні роки з'явилися гаманці і чохли для карт із захистом від несанкціонованого зчитування RFID. Також ускладнити життя шахраям можна просто поклавши дві безконтактні карти поруч - це теж ускладнить отримання даних.

Пам'ятайте, що наведені заходи дозволять зберегти чесно зароблені Вами гроші.

Категорія: Різне | Додав: sanya-97 (15.02.2017)
Переглядів: 454 | Теги: безконтактна, PoS-термінал, гаманець, картка, Гроші, чіп, PayPass | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]