[Цікаві факти ]

Випадкові винаходи
Досить згадати Архімеда, який, опустившись у ванну, відкрив закон, згодом названий його ім’ям про занурення у воду тіла і виштовхуючій його силі, або Ньютона, на якого впало знамените яблуко. І нарешті, Менделєєва, що побачив свою таблицю елементів у сні.

Морозиво на паличці

Фруктове морозиво або навіть заморожений сік на паличці, який знають і люблять мільйони людей. Адже автор цього простого продукту відкрив спосіб створення такого морозива, коли йому було 11 років (відбувалося все це в 1905 році). Він висипав порошок типу "Юпі” або "інвайт” у воду і забув все це випити. Чашку з усім цим хлопчина залишив на вулиці, в холодну пору року. І так, у воді він також залишив паличку для помішування. Після того, як все це замерзло, хлопчині продукт дуже сподобався.

Він його показав усім друзям і забув про все це. Згадав свой "винахід” він тільки через 18 років. Так з’явилося морозиво "Epsicles”. Ну, а інші виробники спати не стали, і випускали свої версії такого морозива. Результат ми бачимо сьогодні – тисячі видів фруктового морозива, соку на паличці і всіх інших.


Супер-клей

Ця речовина непомітно увійшло в наше життя, і тепер такий клей допомагає відновити зовсім вже розбиті речі. Мало хто знає, що ціаноакрілат, так називається супер-клей по-науковому, був винайдений у час Другої світової війни, коли потрібен був прозорий пластик для прицілів.

Для прицілів він не підійшов, зате виявилося, що цей клей може вмить склеювати все. Наприклад, він склеював рани, і американці використовували це у В’єтнамі. Після цього його почали використовувати і в побуті, що ми і робимо до цих пір.



Рентгенівське випромінювання

Це досить старе відкриття, яке було зроблено ще в 1895 році, фізиком Рентгеном (Wilhelm Conrad Röntgen). Він абсолютно випадково помітив, що випромінювання катодного-променевої трубки проходить через досить тверді предмети (або через частини тіла), залишаючи тінь. Причому чим щільніше об’єкт, тим сильніше тінь.
Лише через декілька місяців з’явився знімок руки дружини вченого, який є дуже відомим. Загалом, якби не спостережливість Рентгена, ми б не змогли дізнаватися, що ж там сталося з суглобом – чи то просто удар, чи то перелом, чи то ще щось. Гарний винахід, дуже потрібний.


Целофан

Більш звичної речовини в побуті ніби як і немає. А почалося все в 1908 році, коли один з промислових хіміків, намагаючись створити надійну вологонепроникну скатертину, створив речовину, яка отримала назву целофан. Для цілей вченого воно служити не могло, було надто вже жорстким, але от в якості упаковки відмінно підходить. Правда, вченому знадобилося близько 10 років, щоб створити апарат, який міг би у режимі нон-стоп виробляти целофан.



Пеніцилін

Шотландський учений Олександр Флемінг в 1928 році займався дослідженням грипу. Одного разу він помітив, як синьо-зелена цвіль (природний пеніцилін виділяють цвілеві гриби), що розмножується в одній з чашок Петрі, убила всіх там стафілококів.


Булочки з родзинками


Тут же варто згадати і про легенду, описаної знавцем Москви журналістом і письменником Володимиром Гіляровським, про те, що булочку з родзинками винайшов знаменитий булочник Іван Філіппов. Генерал-губернатор Арсен Закревський, що купив якось свіжу сайку, раптом виявив в ній таргана. Викликаний на килим Філіппов, схопив комаху і з’їв, заявивши, що генерал помилився – це була родзинка. Повернувшись в пекарню, Філіппов розпорядився терміново почати пекти булочки з родзинками, щоб виправдатися перед губернатором.
Категорія: Наука і техніка | Додав: andri_ko (29.01.2012)
Переглядів: 3745 | Коментарі: 1 | Теги: Випадкові винаходи | Рейтинг: 10.0/1
Всього коментарів: 1
1 Tita  
That's the peferct insight in a thread like this.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]