[Цікаві факти ]

Вчені провели цифрову реконструкцію обличчя людини, що жила 700 років назад


Завдяки дивовижному розвитку технологій цифрової реконструкції осіб ви можете поглянути на обличчя людини, що жила в Англії в 14-му столітті. Останки невідомого чоловіка, який жив близько 700 років тому, для простоти отримали маркування «Контекст 958». З допомогою аналізу його кісток і зубів дослідникам вдалося провести колосальну роботу по з'єднанню всіх шматочків історії життя цієї людини і відтворити той образ, який ви можете бачити на зображенні вище.
Робота з «Контекстом 958» проводилася в рамках ширшого проекту «After the Plague» («Після чуми»), керівництвом якого займається Кембриджський університет. У цій справі їм допомагає шотландський Університет Данді. Завдання проекту полягає в отриманні більш ясного уявлення про те, як жили і як вмирали люди в період чуми 14-го століття, яку також називали чорною смертю або чорним мором. Дослідження зосереджено на аналізі останків близько 400 поховань, що перебувають у Кембриджі. Історики вважають, що поруч з місцем поховань колись знаходився середньовічний госпіталь, а сам «Контекст 958», найімовірніше, був його пацієнтом і загинув від хвороб і виснаження.
«Найімовірніше, Контекст 958 був пацієнтом Лікарні святого Іоана, благодійного установи, пропонував їжу і дах приблизно десятки нужденних городян», — говорить один з дослідників, Джон Робб.
Госпіталь давав притулок хворим, бідним і старим людям, які не могли знайти способу жити самостійним життям. Крім того, дослідники встановили, що на момент смерті людині було більше 40 років, і, відповідно до стану його скелета, був він звичайним робочим простолюдином, але не без своїх секретів.
«Ми, на жаль, не можемо сказати, ким саме він працював, але це була людина простого робочого класу, можливо, пов'язаний з торгівлею», — пояснює Робб.
На основі аналізу його скелета вчені з'ясували, що «Контекст 958» відносно часто їв м'ясо і рибу, про що переважна більшість посполитих того часу могло тільки мріяти. У свою чергу, це наштовхує на припущення, що ця людина якимось чином мав доступ до більш «дорогим» і свіжим продуктам, ніж переважна більшість населення. Крім того, вчених зацікавила поза, в якій був похований цей чоловік. Він лежав лицем донизу, що нехарактерно для поховань середньовічного періоду.
Один із етапів роботи з лицьової реконструкції
Дослідження його черепа розповів вченим про те, що чоловік отримав черепно-мозкову травму, проте помер він не від цього, так як до моменту смерті ця рана встигла зажити. Вчені також виявили, що два рази в юності цієї людини відбувалася зупинка процесу регенерації зубний. Найімовірніше, це було пов'язано або з якоюсь хворобою, або з періодом голодування.
В цілому ключова суть всього проекту зосереджена на пошуку відповідей на питання про те, як жив простий люд 14-го століття. Історія про цьому аспекті містить вкрай мало деталей. Але причина цього цілком очевидна, адже тоді літописи велися в основному відносно багатих людей і інших представників елітних осередків товариства.
Дослідник Сара Инскип і череп «Контексту 958»
На думку Робба, проект «After the Plague» виходить «за рамки звичайних наукових досліджень і в першу чергу спрямований на розуміння того, як могли жити прості люди тієї епохи, які історії їх зв'язували, а також які труднощі їм доводилося переживати».
«Реконструкція допомагає нам не тільки донести нашу роботу до громадськості, але і дозволяє нам більш чітко розібратися в питанні того, наскільки змінилося наше життя в порівнянні з життям таких от простих людей у минулому. Ось чому важливо не тільки збирати інформацію і складати біографічні писання, але і «повертати» цим людям їх особи».
Вчені відзначають, що це лише початок проекту «After the Plague». Результати цієї роботи очікують рецензії перед публікацією в наукових джерелах. Однак весь проект одержав необхідне фінансування до 2021 року, тому в майбутньому нас може очікувати не менш цікаві історії про життя таких людей, як «Контекст 958».
Категорія: Наука і техніка | Додав: sanya-97 (23.03.2017)
Переглядів: 780 | Теги: біографічні писання, обличчя людини, цифрова реконструкція, аналіз скелета, необхідне фінансування | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]