[Цікаві факти ]

У США тестують тарганів-кіборгів


Для кого-то це може прозвучати як наукова фантастика, але створення кіборгів значно ближче, ніж нам здається. Вже скоро дистанційно керований тарган-кіборг зможе допомогти при пошуку тих, що вижили в зонах катастроф. Дослідники з Університету Північної Кароліни працювали над проектом протягом декількох років, і тепер випустили два нових дослідження про те, як можна відстежувати і керувати рухами комахи.
У той час як інші дослідницькі групи пропонують створювати кіборгів з сарани і бабок, команда Університету Північної Кароліни використовують мадагаскарських шиплячих тарганів, які оснащені електронними «рюкзаками», що містять простий комп'ютерний чіп, бездротової передавач і мікроконтролер. Мікроконтролер підключений до органів почуттів комахи, щоб змусити його рухатися по команді: електричні сигнали, які посилає в його вусики кажуть йому повернути ліворуч або праворуч, а стимуляція церков - органів в задній частині черевця - діє як педаль газу.



Проект Biobot Університету Північної Кароліни вперше був анонсований в 2012 році і почався з розробки програмного і апаратного забезпечення, яке здатне керувати тарганами. Зараз команда вивчає, яким чином таргани могли б самостійно досліджувати місцевість і як ними при цьому управляти. У першому опублікованому дослідженні вчені перевірили точність вимірювання відстані та напрямки приладами на спині комахи, що необхідно для дистанційного керування тарганами. Друге дослідження було присвячено з'ясуванню точності управління тарганом.
«Це практична інформація, яка необхідна, щоб максимально швидко і точно дослідити місцевість за допомогою нашого кіборга», - говорить Едгар Лобатон, один з розробників проекту: «Швидкість особливо важлива, адже час має суттєве значення, коли ви намагаєтеся врятувати тих, що вижили після катастрофи» .



Щоб відповісти на ці питання, дослідники помістили тарганів в круглу закриту арену. Деяким було дозволено вільно бродити без зовнішньої стимуляції, в той час як інші керувалися дистанційно шляхом передачі їм команд «вправо» і «вліво» у випадковому порядку. Обидві групи показали дуже різну поведінку: ті, що пересувалися самостійно, як правило, трималися ближче до стін, залишаючи недослідженими великі ділянки в центрі кола. Але ті, що управлялися випадковими імпульсами, в п'ять разів частіше виявлялися в центрі кола, що дозволяло їм досліджувати місцевість повністю.
Категорія: Наука і техніка | Додав: sanya-97 (02.03.2017)
Переглядів: 494 | Теги: мікроконтролер, проект, управління, наукова фантастика, Biobot, кіборг, тааргани | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]