[Цікаві факти ]

Створено перший прозорий OLED-дисплей з графенових електродами


Гнучкий, прозорий і надзвичайно міцний графен також є відмінним провідником тепла і електричного струму, що робить цей матеріал одним з найперспективніших кандидатів на його використання в наступному поколінні електронних пристроїв. Не так давно дослідники з інституту Органічної електроніки, електронно-променевих і плазмових технологій Фраунгофера (Fraunhofer Institute for Organic Electronics, Electron Beam and Plasma Technology FEP), Німеччина, створили перший в своєму роді прозорий OLED-дисплей, все електроди всередині якого виготовлені з графена . І це досягнення відкриває шлях до розробки цілого ряду нових компонентів і пристроїв, включаючи гнучкі і прозорі сенсорні екрани, різні датчики і елементи високоефективних сонячних батарей.
Електроди, що з'єднують матрицю світловипромінюючих елементів на базі органічних світлодіодів (OLED, organic light-emitting display), охоплюють область, розміром 2 на 1 сантиметр. Вони були створені шляхом процесу хімічного осадження з парової фази (chemical vapor deposition, CVD), в якому використовується камера з атмосферою з метану і водню, і мідна пластина, нагріта до температури в 800 градусів Цельсія.
На поверхні мідної пластини, яка виступає в якості каталізатора, відбувається хімічна реакція, в ході якої розщеплюються молекули метану. Виділилися при цьому атоми вуглецю осідають на поверхні міді і формують шар графена одноатомної товщини. По завершенню формування графеновой плівки все це охолоджується і на поверхню графена наноситься полімерний захисний шар, який виступає в ролі прозорого підстави майбутнього дисплея. Отримана двошаровий структура відділяється від основи і з неї хімічним способом видаляються залишки міді, після чого на полімерному підставі залишається шар чистого графена необхідної форми і розмірів.
Слід зазначити, що створений німецькими вченими дисплей є не першим дисплеєм з графенових електродами, але він є першим, що використовують OLED-технологію. А ця технологія, як добре відомо, дозволяє створювати повнокольорові екрани з високим контрастом, кольору і швидким часом відгуку.
"Перші комерційні продукти на базі розробленої нами технології можуть з'явитися на ринку вже через два-три роки" - розповідає доктор Беатріс Бейер (Beatrice Beyer), керівник даного проекту. А роботи в рамках проекту виконувалися співробітниками інституту Фраунгофера спільно з співробітниками іспанської компанії Graphenea S.A. і британської компанії Aixtron Ltd., яка виготовила реактори нового типу для процесу хімічного осадження графена.
Категорія: Наука і техніка | Додав: sanya-97 (13.02.2017)
Переглядів: 391 | Теги: дисплей, графен, OLED, осадження, гнучкий, хімічне, електрод, прозорий | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]