[Цікаві факти ]

Новий алгоритм, створений в компанії Google, дозволяє отримати якісні зображення з вихідних, розміром всього 8 на 8 пікселів


Сцени з багатьох сучасних фантастичних і детективних фільмів досить часто демонструють нам чудеса цифрової обробки візуальної інформації, коли якась спеціальна програма буквально за лічені секунди перетворює шматок розмитого кадру, знятого вночі низькоякісної камерою зовнішнього спостереження, в якісне зображення, за яким без праці можна дізнатися людини. Звичайно, подібні алгоритми існують, але якість їх роботи вельми і вельми далеко від того, що демонструє нам кінематограф. Серйозних успіхів у цій справі вдалося домогтися дослідникам з відділу Google Brain. Вони досить довго експериментують з набором алгоритмів під назвою RAISR, а недавно додана до нього функція глибинного машинного вивчення принесла абсолютно приголомшливі результати.
Спочатку алгоритми RAISR призначені для збільшення яскравості і контрастності знімків, які вже мають досить високий дозвіл. Однак, нова частина цього набору під назвою Pixel Recursive Super Resolution дозволяє з "пікселізовану" вихідного зображення, розміром 8 на 8 точок, відтворити більш якісне і близьке до оригіналу зображення, розміром вже 32 на 32 точки.
Спочатку система була навчена шляхом "згодовування" їй величезного набору фотографій, в основному портретів знаменитостей. За допомогою традиційних алгоритмів якість цих знімків за кілька проходів було знижено до згаданих вище 8 точок. І після цього алгоритм використовував весь набутий досвід для виконання зворотного перетворення низькоякісного зображення в більш високоякісне.
Використовуючи дані, зібрані під час зниження якості знімків, програма RAISR знає приблизно, де на зображенні треба шукати очі, ніс, рот, волосся та інші елементи особи людини. Визначивши положення цих елементів, вона вибирає зі своєї великої бази найбільш підходящі за кількома параметрами, укладеними в структурі пікселів, зображення більш високої якості.



За кілька проходів система відтворює вихідне зображення, яке настільки близько до оригіналу, що на ньому можна легко визначити навіть характерні риси обличчя конкретної людини. Правда, справжніх чудес на світі не буває, і кінцеві зображення не є абсолютно точним відтворенням оригіналу, а деякі - взагалі дуже далекі від нього.
Проте, не дивлячись на наявні недоліки, люди змогли ідентифікувати відновлені зображення відомих знаменитостей тільки в 10 відсотках випадків, решта 90 відсотків вони визнали за зображення, зроблені за допомогою звичайної камери. Коли на відновлених знімках стали фігурувати зображення, відмінні від людського обличчя, люди стали помилятися менше, відсоток правильного визначення "природи" представлених знімків склав уже 28 відсотків.
Розробники системи розглядають своє творіння як технологію з обмеженою сферою застосування. Цілком ймовірно, що на її основі все ж будуть створені засоби, що дозволяють отримати більш якісне зображення зі знімка, зробленого камерою спостереження або камерою банкомату. Проте, результати роботи цієї програми не можуть бути вагомим доказом, яке може бути прийнято в суді, адже вона працює тільки за рахунок припущень про те, що могло ховатися за пікселями вихідного зображення, грунтуючись лише на даних аналізу того, що їй "підсовували "раніше.
Категорія: Наука і техніка | Додав: sanya-97 (13.02.2017)
Переглядів: 401 | Теги: RAISR, Google, піксель, зображення, відновлення, навчання, Алгоритм, якість | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]